Co oznaczają kontrolki w zmywarce electrolux?

Co oznaczają kontrolki w zmywarce electrolux?

Światła na Twojej zmywarce electrolux mogą wskazywać na jeden z kilku problemów. Dowiedz się, co oznaczają i jak je rozwiązać.

Pierwszym kodem, którego należy szukać, jest iC0, który oznacza problem z komunikacją między główną płytą sterującą a resztą zmywarki.

Migające lampki

Gdy lampki na Twojej zmywarce Electrolux migają, jest to zwykle znak, że jedna z części urządzenia działa nieprawidłowo. W szczególności jest to prawdopodobnie awaria elementu grzejnego.

Element grzejny jest odpowiedzialny za podgrzewanie wody, która jest pompowana do urządzenia, do ustawionej temperatury. Dzięki temu urządzenie jest lepiej czyszczone i skuteczniej dezynfekowane.

Jeśli element grzewczy nie działa prawidłowo, wysyła sygnał do głównej płyty sterującej, że wystąpił problem. W rezultacie główna płyta sterująca uruchomi migające światła zmywarki.

Odgłosy piskania

Odgłosy piskania są często oznaką, że w Twojej zmywarce występuje problem. Może to być związane z komponentem, dostępem do zasilania lub dostawą wody.

Sygnał dźwiękowy to zazwyczaj wysoki ton wydawany przez urządzenie elektroniczne. Jest to powszechny alarm dźwiękowy, który jest używany od początku XX wieku, jak twierdzi Patrick Fenton, projektant przemysłowy z firmy Swayspace w Nowym Jorku.

Dźwięk jest tworzony przez obwód, który wytwarza falę kwadratową, która jest wzmacniana przez głośnik, aby uzyskać dźwięk.

Jest to tani i prosty sposób tworzenia alarmów dźwiękowych, ale projektanci nie poświęcili mu zbyt wiele uwagi, powiedział Patrick Fenton, projektant przemysłowy ze Swayspace.

Prawdopodobnie wiele sygnałów dźwiękowych jest produkowanych, ponieważ są tanie w produkcji i łatwe do wzmocnienia. Ale jeśli projektanci zaczęliby bardziej interesować się projektowaniem dźwięku, możliwe, że brzęczenie mogłoby wkrótce zostać zastąpione przez powiadomienia dźwiękowe wyższej jakości.

Kody błędów

Jeśli Twoja zmywarka Electrolux ma problemy, może wyświetlać kody błędów. Kody te mogą pomóc w zdiagnozowaniu problemu i określeniu, czy wymaga on naprawy.

#1 Kod błędu – Ten kod błędu oznacza, że gdzieś w zmywarce jest wyciek wody. Może to być poważny problem i będzie wymagał naprawy.

#2 Kod błędu – Ten kod błędu może być spowodowany przez uszkodzony czujnik termistora. Aby usunąć ten błąd, musisz odłączyć zmywarkę Electrolux od źródła zasilania i sprawdzić okablowanie czujnika termistora.

#3 Kod błędu – Ten kod błędu może być spowodowany problemem z pompą spustową lub przełącznikiem ciśnieniowym. Aby rozwiązać ten błąd, należy wyjąć wąż spustowy i odłączyć zmywarkę od zasilania na kilka minut.

Jeśli te środki zaradcze nie rozwiążą problemu, należy wezwać autoryzowanego technika w celu dokonania naprawy. Technicy mogą pomóc Ci zidentyfikować problem i określić najlepszy sposób jego rozwiązania.

Rozwiązanie problemu

Jeśli kontrolki na Twojej zmywarce Electrolux migają, powinieneś sprawdzić, czy element grzewczy działa prawidłowo. Jest to część, która podgrzewa wodę trafiającą do zmywarki, aby była wystarczająco ciepła do skutecznego mycia naczyń.

Jeśli tak jest, powinieneś wymienić element na nowy. Zapewni to optymalną pracę zmywarki.

Alternatywnie może być konieczne zresetowanie urządzenia. Możesz to zrobić, odłączając zmywarkę od gniazdka i czekając kilka minut.

Następnie włącz zasilanie i spróbuj ponownie. Jeśli nadal masz problemy, skontaktuj się z profesjonalnym technikiem, aby uzyskać pomoc.

Zmywarka Electrolux może działać nieprawidłowo z wielu powodów – nie wszystkie z nich są wadami fabrycznymi. Niektóre problemy wynikają z niewłaściwej instalacji, ingerencji użytkownika (dzieci wygięły wąż), naruszenia zasad obsługi (zmywanie zbyt brudnych naczyń, używanie nieprofesjonalnych środków chemicznych) itp.

Oceń artykuł: Co oznaczają kontrolki w zmywarce electrolux?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5