Co potrzeba do pozwolenia na budowę?

Odpowiedź na to pytanie może być różna w zależności od miejsca zamieszkania i rodzaju projektu. Niektóre prace można wykonać bez pozwolenia, ale przed ich rozpoczęciem należy zapoznać się z przepisami.

Pozwolenia budowlane zapewniają, że naprawy, przebudowy i budowa są wykonywane zgodnie z lokalnymi przepisami. Pomagają też chronić dom przed potencjalnymi katastrofami, takimi jak huragany, tornada i powodzie.

Plany budowlane

Przy budowie lub przebudowie domu musisz wystąpić o pozwolenie na budowę. Proces uzyskiwania pozwolenia daje pewność, że ekipa budowlana przestrzega ustalonych i niezawodnych standardów bezpieczeństwa i jakości.

W zależności od miasta, w którym mieszkasz, musisz dostarczyć szczegółowe plany swojego projektu. Obejmują one widok planu z góry oraz bardziej szczegółowy trójwymiarowy schemat pokazujący elementy fundamentów, konstrukcję dachu i inne szczegóły konstrukcyjne.

Plany te mogą być narysowane w skali, aby urzędnicy budowlani mogli zobaczyć rozmiar i rozstaw wszystkich elementów na jednym rysunku. Pomagają one również zweryfikować niezbędne wymagania dotyczące odsunięcia od ziemi i odległości od podziemnego uzbrojenia.

Elektryczne

Próby i inspekcje elektryczne są zazwyczaj częścią procesu uzyskiwania pozwolenia na budowę. Niezależnie od tego, czy zatrudniasz licencjonowanego elektryka, czy wykonujesz prace samodzielnie, ważne jest, by wiedzieć, czy Twój projekt wymaga pozwolenia.

Jeśli dobudowujesz budynek lub przeprowadzasz gruntowną przebudowę, prawdopodobnie będziesz musiał uzyskać pozwolenie i poddać prace kontroli inspektora budowlanego. Jednak drobne prace, takie jak wymiana oprawy oświetleniowej lub wymiana gniazdka elektrycznego nie wymagają pozwolenia.

Prace hydrauliczne

Kiedy chcesz wykonać większe prace hydrauliczne, musisz uzyskać pozwolenie. Jest to ważne, ponieważ zapewni, że projekt będzie spełniał określony poziom jakości i będzie bezpieczny dla mieszkańców.

Większość hrabstw ma swoje własne kodeksy hydrauliczne, które są nadrzędne w stosunku do standardów krajowych, więc warto sprawdzić w lokalnym wydziale budownictwa i bezpieczeństwa przed rozpoczęciem jakichkolwiek większych projektów hydraulicznych.

Ogólnie rzecz biorąc, pozwolenie jest potrzebne do każdej pracy, która wiąże się z wymianą lub zmianą układu rur, zaworów i armatury. Jest ono również wymagane w przypadku prac, które wymagają zastosowania zaworu zwrotnego lub innych urządzeń hydraulicznych wymagających specjalnego pozwolenia.

Mechaniczne

Zezwolenie mechaniczne jest wymagane, gdy planowane jest wzniesienie, zainstalowanie, powiększenie, zmiana, naprawa, usunięcie, przebudowa lub wymiana mechanicznego systemu ogrzewania, wentylacji lub klimatyzacji. Obejmuje to, ale nie jest ograniczone do pieców, pomp ciepła, klimatyzatorów i okapów kuchennych.

Oprócz uzyskania odpowiednich pozwoleń, w trakcie budowy muszą być przeprowadzane kontrole mechaniczne, które pozwalają sprawdzić, czy projekt jest budowany zgodnie z planami i kodem.

Pozwolenia mechaniczne są wydawane przez Departament Inspekcji Budowlanej i Zgodności. Wykonawcy i właściciele domów mogą ubiegać się o pozwolenia mechaniczne online poprzez esubmittal.

Kodeksy budowlane

Kodeksy budowlane są normami regulującymi budowę i bezpieczeństwo. Projektanci i budowniczowie korzystają z tych norm przy planowaniu nowych budynków, przebudowie lub rozbudowie istniejących konstrukcji.

Przepisy te są opracowywane przez krajowe i lokalne rządy oraz organizacje. Wpływają one na projekt i koszt nowych budynków mieszkalnych, jak również na przebudowę lub dobudowę istniejących.

Dział budowlany hrabstwa Arapahoe wydaje pozwolenia, kontroluje prace i przegląda plany budowlane, aby zapewnić, że wszystkie projekty budowlane są bezpieczne i zgodne z przepisami.

Pozwolenia są wydawane na prawie wszystkie rodzaje budowy nowych budynków, dobudowy, przebudowy lub naprawy przed rozpoczęciem budowy. Obejmują one instalację lub wymianę sprzętu mechanicznego/HVAC, instalacji elektrycznej oraz instalacji i sprzętu hydraulicznego.

Oceń artykuł: Co potrzeba do pozwolenia na budowę?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5