Co zamiast implantu?

Implanty stomatologiczne to jedna z najskuteczniejszych i najdłużej działających metod uzupełniania zębów. Jednak wielu pacjentów woli inne alternatywy dla tej inwazyjnej procedury.

Na szczęście istnieje kilka alternatyw dla implantów stomatologicznych, które oferują korzyści płynące z tych zabiegów przy niższych kosztach i mniejszym ryzyku. Jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci znaleźć opcję leczenia, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Działowe protezy zębowe

Jeśli brakuje Ci zębów, ale masz zdrowe zęby w górnej lub dolnej szczęce, to częściowe protezy zębowe mogą być rozwiązaniem dla Ciebie. Protezy częściowe zastępują kilka brakujących zębów w jednej lub obu szczękach i wyglądają naturalnie.

Do wyboru jest wiele różnych rodzajów protez częściowych. Różnią się one materiałami, z których są wykonane, kosztami i potrzebnym leczeniem.

Te wyjmowane opcje łączą się z Twoimi naturalnymi zębami za pomocą metalowych zatrzasków lub precyzyjnych mocowań. Te zatrzaski lub mocowania pomagają utrzymać zęby przed przesunięciem się w miejsce zwolnione przez brakujące zęby.

Twój dentysta omówi z Tobą te opcje, aby określić najlepszy rodzaj protezy częściowej dla Twoich potrzeb.

Na początku Twoje nowe protezy częściowe będą wydawały się nieporęczne i niewygodne, ale z czasem powinny stać się wygodne. Mogą również poprawić Twoją mowę.

Mostki stomatologiczne

Mostki stomatologiczne są popularną alternatywą dla implantów. Można nimi zastąpić jeden lub więcej brakujących zębów, w zależności od potrzeb pacjenta.

Wyglądają one i są odczuwane jako naturalne, a ponadto mogą poprawić funkcjonowanie zębów, umożliwiając przeżuwanie i wyraźne mówienie. Są też bardziej trwałe niż implanty, jeśli się o nie odpowiednio dba.

Nie mają jednak takiej samej siły zgryzu jak naturalne zęby. Może to prowadzić do problemów podczas spożywania niektórych pokarmów.

Najważniejszą zaletą mostu protetycznego jest to, że zapobiega on utracie kości szczęki. Utrata kości jest spowodowana brakiem zębów i może skutkować nierównym zgryzem.

Tradycyjny most wymaga usunięcia zdrowej struktury z sąsiednich zębów w celu wsparcia koron, które zakotwiczają most. To powoduje, że otaczające zęby są bardziej podatne na próchnicę i złamanie.

Łączenie zębów

Co zamiast implantu?

Łączenie zębów jest alternatywą dla implantów, która pozwala przywrócić formę i funkcję podczas jednej wizyty. Można nim naprawić ubytki, zamknąć szczeliny, wydłużyć wyszczerbione zęby, a nawet skorygować przebarwienia.

W przeciwieństwie do koron i licówek, bonding stomatologiczny można zastosować bezpośrednio na powierzchni zęba, nie zmieniając pozostałych zębów. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie w przypadku niewielkich niedoskonałości i bardziej opłacalne niż inne procedury.

Dentyści kosmetyczni używają żywicy w kolorze zęba, podobnej do kitu, do wypełniania dziur, naprawiania pęknięć lub kształtowania zębów, aby wyglądały bardziej jednolicie. Materiał jest kształtowany, formowany i utwardzany specjalnym światłem, aby uzyskać naturalnie wyglądający rezultat.

Łączenie zębów jest szybkim i niedrogim rozwiązaniem dla wielu naszych pacjentów. Jest również bezpieczny, nieinwazyjny i wymaga niewielkiej preparacji uszkodzonego zęba w porównaniu z bardziej rozległymi zabiegami naprawczymi.

Korony zębowe

Korony zębowe to wykonane na zamówienie nakładki, które pokrywają uszkodzony ząb. Przywracają one kształt, wielkość, wytrzymałość i wygląd zęba.

Korony zębowe mogą być wykonane z metalu lub porcelany. Są one dopasowywane do koloru zębów pacjenta.

Istnieje kilka różnych rodzajów materiałów, z których wykonuje się korony protetyczne, więc lekarz stomatolog zaleci najlepszy w danej sytuacji. Wybór jest ważny, ponieważ może mieć wpływ na wygląd i odczucia związane z nowym zębem.

Jeśli rozważasz wykonanie korony protetycznej, pamiętaj, aby porozmawiać z dentystą w Lexington Family Smile w Lexington, SC o wszystkich możliwościach.

Korona protetyczna jest świetną alternatywą dla implantu, jeśli brakuje Ci jednego zęba. Należy jednak pamiętać, że implanty są droższe niż korony. Niemniej jednak dobrze wykonana korona może wytrzymać znacznie dłużej niż implant przy odpowiedniej pielęgnacji.

Poprzedni artykuł

Co na opadające powieki?

Oceń artykuł: Co zamiast implantu?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5