Czym zastąpić mydło malarskie?

Kiedy myjesz samochód, potrzebujesz dobrego mydła do mycia, które wykona swoją pracę bez uszkadzania pojazdu.

W razie potrzeby możesz użyć kilku zamienników, aby umyć samochód bez niszczenia lakieru. Niektóre z nich są jednak lepsze od innych, dlatego ważne jest, aby wybrać dobry zamiennik, który nie zniszczy lakieru twojego samochodu.

Mydło do mycia samochodu

Jeśli nie jesteś fanem typowego chemicznego zapachu, ucieszy cię wiadomość, że istnieje wiele alternatywnych mydeł do mycia samochodu. Mogą one działać równie dobrze, a są lepsze dla środowiska.

Większość alternatywnych mydeł samochodowych ma na butelce wskaźnik rozcieńczenia, więc możesz łatwo dostosować ilość wody, której należy użyć. Jest to ważne, ponieważ użycie zbyt małej ilości mydła może spowodować, że Twój samochód będzie wyglądał jak smuga i uszkodzony.

Możesz również wypróbować gliniankę lub piankę do odśnieżania, które są bardziej ekologiczne niż tradycyjne mydło i nie niszczą lakieru. Musisz jednak dokładnie przestrzegać instrukcji dotyczących rozcieńczania.

Na koniec, jeśli nie chcesz używać alternatywnych rozwiązań, możesz wypróbować szampon dla dzieci, który jest bezpieczny i delikatny. Pamiętaj tylko, żeby odpowiednio go rozcieńczyć i nie zapomnij spłukać samochodu po myciu. Jest to ważne, ponieważ detergent może dostać się do trudno dostępnych miejsc i zalegać w nich.

Mydło do naczyń

Mydło do naczyń jest używane do wielu rzeczy w domu. Pomaga usunąć plamy z jedzenia, tłuszcz i brud z powierzchni kuchennych, a także jest dobrym środkiem odtłuszczającym do porcelanowych wanien i toalet.

Mydło do naczyń jest bardzo skutecznym środkiem odtłuszczającym, ale zawiera również ostre środki powierzchniowo czynne, które mogą usunąć farbę, jeśli nie zostaną spłukane. Dotyczy to zwłaszcza lakieru samochodowego.

Jeśli jesteś w potrzebie i nie masz w domu płynnego mydła do naczyń, możesz użyć sody oczyszczonej jako zamiennika. Soda oczyszczona ma silne właściwości ścierne, które pomogą usunąć przywarte jedzenie, nie uszkadzając naczyń.

Możesz też zrobić własną pastę do mycia naczyń z gliceryny roślinnej i olejku cytrynowego, którą przechowujesz w szklanym pojemniku. To świetny sposób na zastąpienie zwykłego mydła do naczyń i bardziej zrównoważony wybór niż mydło w kostce, które wymaga plastikowych opakowań.

Mydło do rąk

Jeśli rozglądałeś się po domu w poszukiwaniu alternatywnego mydła do rąk, możesz być zaskoczony tym, co już masz. Płyn do mycia ciała, żel pod prysznic i płyn do mycia naczyń są dobrą alternatywą dla mydła do rąk, ponieważ zawierają te same składniki, które usuwają zarazki i brud z rąk.

Jednakże mogą one wysuszać skórę, jeśli są używane kilka razy dziennie. Dlatego zalecamy używanie ich tylko w ostateczności.

Inną alternatywą jest używanie pieniącego się mydła do rąk zamiast mydła w płynie. Mydło pieniące się może dostać się pod brud, który został wtarty w lakier samochodu i usunąć go, abyś mógł go spłukać.

Choć te alternatywne produkty mogą działać, istnieją ograniczone dowody na to, że są one skuteczne w usuwaniu lub unieszkodliwianiu wirusów takich jak SARS-CoV-2. Są one również drogie i mogą nie być dostępne we wszystkich regionach. Jeżeli jesteś w sytuacji, w której musisz użyć ich jako jedynej opcji, zachowaj ostrożność i znacznie je rozcieńcz przed zastosowaniem w samochodzie.

Detergent

Gdy kończy Ci się detergent, w domu jest wiele przedmiotów, które można wykorzystać jako jego zamiennik. Jednym z najlepszych jest soda oczyszczona. W połączeniu z sokiem z cytryny możesz stworzyć silny środek do prania, który będzie ładnie pachniał i spełniał swoje zadanie.

Najlepsze jest to, że prawdopodobnie większość z tych przedmiotów masz już w domu! Oznacza to, że już nigdy nie zostaniesz zaskoczony, jeśli chodzi o proszek do prania.

Nie jest tajemnicą, że mydło do naczyń jest świetnym sposobem na posprzątanie bałaganu na blacie kuchennym, ale może też uszkodzić farbę i gumę. Nie jest więc rozsądnym wyborem używanie go w garażu lub na zderzakach samochodu.

Oceń artykuł: Czym zastąpić mydło malarskie?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5