Dlaczego krokomierz nie liczy kroków?

Krokomierz to urządzenie, które może być używane do mierzenia aktywności fizycznej i postępów w sprawności fizycznej. Może też pokazać, ile kalorii spaliłeś.

Większość krokomierzy mierzy kroki, wyczuwając wibracje i ruchy wahadłowe bioder, kiedy idziesz lub biegniesz. Nie są one dokładne przy większych lub mniejszych prędkościach, ale dobrze szacują, ile kroków robisz przeciętnie w ciągu dnia.

Nie mierzą intensywności

Istnieje wiele różnych rodzajów krokomierzy, od tych, które wykorzystują GPS do śledzenia dystansu (jak 3dTriSport firmy Realalt) do tych, które mierzą tętno i spalone kalorie (jak Inspire 2 firmy Fitbit). Niektóre są nawet wodoodporne!

Pedometry zazwyczaj liczą kroki, wyczuwając wibracje i ruch wahadłowy bioder, który występuje za każdym razem, kiedy chodzisz lub biegniesz. Mogą też mierzyć kadencję, która mówi, jak szybko chodzisz lub biegniesz.

Krokomierze zazwyczaj nie mogą jednak mierzyć intensywności, ponieważ sposób, w jaki poruszasz ciałem, kiedy nie chodzisz lub nie biegasz, nie jest tak spójny jak wtedy, gdy poruszasz się w szybszym tempie. Z tego powodu liczniki kroków noszone na nadgarstku często mają niedokładny pomiar kroków: nie zarejestrują kroków, kiedy składasz pranie, trzymasz się poręczy bieżni lub gestykulujesz podczas rozmowy. Może to być frustrujące dla badaczy, którzy potrzebują dokładnych pomiarów kroków do swoich badań, ale nadal można znaleźć niezawodne, wolne od błędów krokomierze. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest kupienie urządzenia wysokiej jakości, które zapewni Ci najlepsze dane o liczbie kroków na minutę, dostosowane do Twoich celów zdrowotnych i kondycyjnych.

Nie mierzą dystansu

Krokomierz to małe urządzenie elektroniczne, które liczy i wyświetla liczbę zrobionych kroków lub przebyty dystans. Są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach.

Większość krokomierzy działa na zasadzie wyczuwania wibracji lub ruchu wahadłowego bioder podczas chodzenia, biegania lub joggingu. Ruchy te są wykrywane przez kombinację czujników i podstawowych kół zębatych wewnątrz krokomierza.

Mogą być również zintegrowane z komputerami lub aplikacjami na smartfony, aby przechowywać dane o wydajności i dostarczać wykresy, informacje zwrotne o wydajności i inne przydatne informacje. Jednak te bardziej złożone urządzenia mogą być drogie i często są mniej dokładne niż tradycyjne krokomierze.

Dla wielu osób najlepszym wyborem jest prosty krokomierz, który mierzy tylko kroki. Można je znaleźć w sklepach spożywczych, w Internecie i w sklepach sportowych.

Nie mierzą prędkości

Istnieje wiele różnych rodzajów krokomierzy, od podstawowych zasilanych bateriami pudełek, które liczą kroki, po bardziej zaawansowane modele, które synchronizują się z komputerem lub smartfonem, aby dostarczać danych i wykresów.

Niektóre z nich nosi się na pasku, a inne są urządzeniami w stylu smyczy, które zakłada się na nadgarstek. Rodzaj krokomierza, który wybierzesz, będzie zależał od celu, jaki mu nadasz, i od tego, jak często chcesz go używać.

Jeśli nosisz krokomierz na pasku, pamiętaj, żeby nosić go pionowo, żeby uzyskać maksymalną dokładność. Jeśli będziesz pochylony do przodu lub do tyłu albo na boki, krokomierz nie policzy tych kroków.

Niektóre starsze, niedrogie krokomierze wykorzystują mechanizm wahadłowy, który musi być noszony w odpowiedniej pozycji, aby dokładnie policzyć kroki. Dlatego mogą zaniżać liczbę kroków, gdy noszą je osoby z nadwagą lub chodzące chwiejnym krokiem.

Nie mierzą czasu

Krokomierz liczy kroki, rejestrując, ile razy „poczuje” „wstrząs” lub „uderzenie”. Te wstrząsy zazwyczaj występują przy każdym kroku osoby.

Pedometry są dostępne w szerokim zakresie cen i stylów. Wiele z nich to proste urządzenia z wyświetlaczem, które resetują się po każdym wyłączeniu, podczas gdy inne synchronizują się z aplikacjami fitness i inteligentnymi zegarkami, aby zapewnić bardziej szczegółowe informacje o aktywności fizycznej danej osoby.

Oprócz liczenia kroków, krokomierze mogą również śledzić kadencję (liczbę kroków na minutę). Kadencja może być użyta do oszacowania prędkości chodzenia i tempa wydatkowania energii.

Oceń artykuł: Dlaczego krokomierz nie liczy kroków?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5