Ford kuga automat czy manual?

Ford Kuga to kompaktowy SUV, który jest dostępny od 2008 roku. W ostatnich latach został przeprojektowany i oferuje mnóstwo miejsca dla czterech dorosłych osób.

Ford Kuga jest napędzany imponującym wyborem silników benzynowych i wysokoprężnych, które oferują wyjątkowe dopracowanie i oszczędność. Niezależnie od tego, który model wybierzesz, na pewno będziesz czerpał przyjemność z jazdy.

1. 1,5 litra EcoBoost

Silnik EcoBoost o pojemności 1,5 litra to turbodoładowany rzędowy czterocylindrowy silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem, który zadebiutował w Fordzie Fusion z 2014 roku, a później pojawił się w innych pojazdach. Jego zadaniem jest poprawa wydajności paliwowej i emisji spalin, a silnik może generować moc 118 lub 148 KM w wersji z napędem na przednią oś lub 180 KM w wersji z napędem na wszystkie koła.

Silnik EcoBoost jest dostępny z sześciobiegową manualną lub zaawansowaną automatyczną skrzynią biegów. Jest on wspierany przez pierwszą w branży technologię dezaktywacji cylindrów Forda, która może odłączyć i ponownie włączyć jeden cylinder w ciągu 14 milisekund – 20 razy szybciej niż w przypadku mrugnięcia okiem.

Silnik EcoBoost o pojemności 1,5 litra jest dostępny w wersjach wyposażenia Ambiente, Trend i Titanium, z mocą 118 lub 148 KM. To atrakcyjny wybór dla rodzinnego crossovera, oferujący przyzwoity poziom mocy przy rozsądnej ekonomii i emisji spalin.

2. 2,0-litrowy EcoBoost

Jeśli szukasz niedrogiego, dobrze wyposażonego SUV-a, który jest łatwy w prowadzeniu i długo nie będzie wymagał naprawy, 2,0-litrowy EcoBoost może być dla Ciebie odpowiedni. Jest to jednak samochód napędzany silnikiem benzynowym, który będzie wymagał od Ciebie starannej konserwacji i napraw, gdy zacznie wykazywać oznaki zużycia.

Czterocylindrowy silnik EcoBoost o pojemności 1,5 litra oferuje moc 120, 150 lub 176 KM w opcji z napędem na przednie i wszystkie koła. Współpracuje z sześciobiegową skrzynią manualną lub automatyczną.

3. 2,2-litrowy Duratorq TDCi

2,2-litrowy Duratorq TDCi jest najczęściej spotykanym silnikiem w gamie Kugi i oferuje dużą moc, dobre zużycie paliwa i doskonałe możliwości holowania. Jego wysokociśnieniowy kolektor pomaga spełnić normy środowiskowe Euro-4, a układ napędowy został zaprojektowany z wykorzystaniem zaawansowanych technologii.

Zmieniony wygląd zewnętrzny to kolejna kluczowa cecha, z reflektorami, które zostały powiększone, aby pasowały do firmowej kraty Forda, lusterkami w kolorze nadwozia, klamkami drzwi i relingami dachowymi. Wewnątrz kabiny znajduje się system nagłośnienia B&O oraz pierwszy w branży 12,3-calowy zestaw wskaźników LCD o swobodnym kształcie, który jest łatwiejszy do odczytania niż tradycyjne wyświetlacze na desce rozdzielczej.

Kuga jest dostępna w sześciu poziomach wyposażenia, od podstawowego modelu Zetec z 17-calowymi stopami i radiem DAB do najwyższej klasy Titanium. Wyposażenie standardowe obejmuje tempomat, klimatyzację, podgrzewane fotele, bezkluczykowy dostęp oraz szybę przednią Forda Quickclear.

4. 3,2-litrowy silnik Duratorq TDCi

Dla tych, którzy wolą ręczną skrzynię biegów, Ford kuga ma kilka doskonałych opcji. Oferuje gładki silnik EcoBoost o mocy 118 KM i 180 KM, współpracujący z sześciobiegową skrzynią manualną lub automatyczną skrzynią PowerShift.

Jest również wyposażony w system hybrydowy typu „mild-hybrid”, w którym zintegrowany rozrusznik/generator napędzany paskiem zapewnia wspomaganie momentu obrotowego w razie potrzeby, zasilając elektryczne urządzenia pomocnicze i odzyskując energię podczas zwalniania, aby naładować 48-woltowy akumulator.

W dodatku Kuga oferuje możliwość wyboru trybów jazdy, które pozwalają dostosować reakcję przepustnicy, masę układu kierowniczego i kontrolę trakcji do scenariuszy jazdy i warunków drogowych. Oprócz trybów Normal, Sport i Eco, tryb Slippery zwiększa pewność siebie na nawierzchniach o zmniejszonej przyczepności, takich jak śnieg i lód.

Oceń artykuł: Ford kuga automat czy manual?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5