Gdzie był koncert Bocellego?

Po długiej przerwie w występach Bocelli powrócił na scenę zeszłego lata w Central Parku na koncercie, który był transmitowany przez Great Performances. Był to niezwykły występ i wspaniała okazja, by ponownie zobaczyć tego kultowego wykonawcę na żywo.

Musisz jednak wiedzieć, że jest to duże miejsce i dlatego szybko może się tam zrobić tłoczno. Najlepszym sposobem na uniknięcie problemów jest zarezerwowanie transferu z wyprzedzeniem.

Miejsce koncertu

Legendarny włoski tenor Andrea Bocelli dał darmowy koncert w Central Parku 14 września, który trwał prawie trzy godziny. Zachwycił kilkudziesięciotysięczną publiczność porywającymi utworami operowymi i hitami muzyki pop, wśród których znalazły się duety z Celine Dion i Tonym Bennettem.

Zaśpiewał także piosenki ze swojego najnowszego albumu Believe, który jest pięknym i serdecznym zbiorem utworów kojących duszę. Podczas koncertu Bocelli wykonał utwory z płyty, a także swoje ukochane przeboje i słynne piosenki o miłości.

Koncert był specjalnym prezentem dla Nowego Jorku od Bocellego, który jest jednym z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się artystów na świecie. Towarzyszyli mu Filharmonicy Nowojorscy pod dyrekcją Alana Gilberta.

Słuchacz

Andrea Bocelli wystąpił w Vivint Arena w czwartek wieczorem w Salt Lake City w stanie Utah, co było jego pierwszym występem w tym stanie od czasu zdiagnozowania u niego koronawirusa w 2018 roku. Włoski tenor brzmiał silnie i solidnie pomimo niedawnej zmiany głosu.

Wsparł swój imponujący głos dobrze przygotowaną orkiestrą i chórem. American Festival Chorus and Orchestra, z siedzibą w Logan, była doskonała, nadając głębi strzelistym nutom Bocellego.

W programie znalazła się paleta znanych arii operowych Pucciniego i Verdiego, a także mniej znane numery Masseneta i Giordana. Sopranistka Larisa Martinez stanowiła doskonały odpowiednik strzelistego głosu Bocellego, śpiewając kilka duetów.

Oprócz śpiewania po włosku i angielsku, 9-letnia córka Bocellego, Virginia, towarzyszyła mu na gitarze we wzruszającym wykonaniu „Hallelujah”. Był to mocny przykład na to, że muzyka jest uniwersalnym językiem, który przekracza bariery kulturowe i językowe.

Produkcja

Andrea Bocelli jest artystą naprawdę światowej klasy, który od ponad 20 lat jest globalnym fenomenem muzycznym. Jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych włoskich tenorów na świecie, a jego album Arie Sacre jest najlepiej sprzedającą się klasyczną płytą wszech czasów.

W 2011 roku założył Fundację Andrea Bocelli, której celem jest wzmocnienie ludzi i społeczności w sytuacji ubóstwa, analfabetyzmu, cierpienia z powodu choroby i wykluczenia społecznego. Jego misją jest wykorzystanie swojej muzyki, talentu, relacji i zasobów do pomocy innym, zarówno we Włoszech, jak i za granicą.

Produkcja tego koncertu była wspaniałą mieszanką opery i bardziej współczesnych piosenek. Rig został zaprojektowany przez długoletniego współpracownika Bocellego, Aldo Visentina i zawierał 12 Clay Paky B-Eye Aleda K20, 20 Robe BMFL Blade, 12 SGM Q-7 RGBW LED floods, 16 spotów VariLite 3000 z parą followspotów Robert Juliat Lancelot 4k.

Dźwięk

Orkiestra symfoniczna i chór towarzyszyły Bocellemu w jego uznanym koncercie. Bocelli wykonał wiele utworów niebiańskim głosem o wspaniałej barwie, nieopisanym zasięgu i nieskazitelnym kunszcie.

W świecie przeciętnych piosenkarzy Bocelli wyróżnia się z tłumu potężnym głosem i pozytywnym przesłaniem. Dociera do swojej globalnej publiczności i aktywnie wspiera liczne cele filantropijne, wspierając badania medyczne i naukowe, zwalczając ubóstwo i promując obowiązkową edukację podstawową na całym świecie.

Filantropia tenora jest chwalona przez wszystkich, którzy korzystają z jego muzyki i pracy. To właśnie jego zdolność do komunikowania się z osobami pokrzywdzonymi przez los jest najważniejsza.

Jestem fanem Bocellego od 1999 roku, kiedy zobaczyłem go na rozdaniu nagród Grammy i byłem całkowicie zdumiony jego talentem. Jego głos i muzyka pomogły mi przejść przez trudny okres w moim życiu, więc byłem zachwycony, gdy otrzymałem możliwość uczestniczenia w jego koncercie w Nowym Jorku w ostatnią środę.

Poprzedni artykuł

Czym jest muzyka?

Oceń artykuł: Gdzie był koncert Bocellego?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5