George Michael – na co zmarł?

George Michael był ikoną popu, która przez wiele lat odnosiła sukcesy. Jego przeboje to między innymi Careless Whisper, Faith i Listen Without Prejudice.

Brytyjski piosenkarz był również aktywistą na rzecz praw osób LGBT i zbierał pieniądze na organizacje charytatywne zajmujące się HIV/AIDS. Jednak zmagał się z nadużywaniem narkotyków i poważnymi chorobami.

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

W marcu 2017 roku starszy koroner z Oxfordshire ujawnił, że przyczyną śmierci George’a Michaela była kardiomiopatia rozstrzeniowa z zapaleniem mięśnia sercowego i stłuszczeniem wątroby. Oznaczało to, że jego serce było powiększone, osłabione i w stanie zapalnym, co utrudniało mu efektywne pompowanie krwi.

To oznaczało również, że jego serce przeciekało do tyłu przez zastawki, co zakłócało rytm serca. Był również nadęty z powodu nadużywania alkoholu i miał niezdrowe skupiska tłuszczu w wątrobie.

Kardiomiopatia rozstrzeniowa występuje wtedy, gdy główna komora pompująca serca (lewa komora) staje się powiększona i nie może skutecznie pompować krwi. Nieleczona może prowadzić do niewydolności serca i innych komplikacji.

Kardiolodzy z Southwestern mogą zdiagnozować kardiomiopatię rozstrzeniową i opracować indywidualny plan leczenia, który uwzględni objawy i styl życia. Oferujemy również rehabilitację kardiologiczną, która pomoże Ci utrzymać zdrowie serca. Często leczenie to jest połączone ze zmianą nawyków żywieniowych i innymi krokami, które możesz podjąć, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów z sercem w przyszłości.

Zapalenie mięśnia sercowego

Zapalenie mięśnia sercowego to stan, który powoduje zapalenie mięśnia sercowego. Może to prowadzić do nieprawidłowego bicia serca, bólu w klatce piersiowej i problemów z oddychaniem.

Zapalenie mięśnia sercowego może również powodować blizny w mięśniu sercowym, przez co staje się on słabszy i mniej wydajny w pompowaniu krwi. Może to prowadzić do ataku serca lub udaru, a w ciężkich przypadkach do śmierci.

Objawy zapalenia mięśnia sercowego mogą obejmować duszności, zmęczenie oraz obrzęki kostek i brzucha. Mogą również powodować uczucie ciasnoty lub ściskania w klatce piersiowej, podobne do ataku serca.

Jeśli masz nagły, niewyjaśniony ból w klatce piersiowej lub szybkie bicie serca, natychmiast skorzystaj z pomocy medycznej. Szybkie podjęcie leczenia może uratować Ci życie.

Zapalenie mięśnia sercowego jest powszechnie wywoływane przez infekcje wirusowe, takie jak błonica, borelioza czy choroba Chagasa, ale może być również spowodowane przez bakterie lub grzyby. Może również wystąpić jako powikłanie niektórych chorób autoimmunologicznych, w tym cukrzycy typu 1 i tocznia rumieniowatego układowego.

Stłuszczenie wątroby

Stłuszczenie wątroby, znane również jako niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (NAFLD) i niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (NASH), jest poważnym stanem zdrowia. Może rozwijać się stopniowo, bez żadnych objawów, a następnie przejść w bliznowacenie, marskość i niewydolność wątroby.

Na stłuszczenie wątroby są bardziej narażone osoby z otyłością lub cukrzycą. Może to być również wynikiem nadużywania alkoholu.

Wątroba jest drugim co do wielkości organem w twoim ciele, po nerkach. Filtruje krew i pomaga przetwarzać składniki odżywcze z jedzenia i picia.

Tłuszcz gromadzi się w wątrobie i może powodować zapalenie i uszkodzenie komórek. Test zwany biopsją wątroby jest wykorzystywany do sprawdzenia oznak stłuszczenia wątroby.

Pogrzeb

Michael był jedną z najpopularniejszych gwiazd muzyki pop na świecie, jego kariera trwała wiele dekad i sprzedał 100 milionów albumów na całym świecie. Zdobył wiele nagród i współpracował z wieloma artystami, w tym z Eltonem Johnem i Adele.

Znany był ze swojego potężnego głosu, którym opowiadał o miłości i stracie. George Michael zmarł w Boże Narodzenie 2016 roku, w wieku 53 lat, w swoim domu w Goring-on-Thames, Oxfordshire.

Podczas swojej działalności publicznej George Michael walczył z uzależnieniem od narkotyków i depresją. Został pochowany na cmentarzu Highgate w północnym Londynie obok swojej matki Lesley. Rzecznik rodziny potwierdził, że został pochowany w środę, trzy miesiące po swojej śmierci w wieku 53 lat.

Poprzedni artykuł

Czy Harry Styles jest gejem?

Oceń artykuł: George Michael – na co zmarł?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5