Jak sprawdzić, czy firma jest zawieszona?

Jeśli Twoja firma jest zawieszona, może się okazać, że nie możesz uzyskać dostępu do swojego wpisu, a nawet go edytować. Jest to normalna część doświadczenia z Google My Business i zazwyczaj występuje tylko po zawieszeniu przez GMB.

Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja firma została zawieszona, jest kilka sposobów, aby to sprawdzić.

1. Sprawdź w Google

Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką i korzysta z niej ponad 70 procent użytkowników internetu na całym świecie. Gigant wyszukiwania obsługuje około trzech miliardów wyszukiwań dziennie.

Aby sprawdzić, czy Twoja firma jest zawieszona w Google, wyszukaj nazwę firmy i miasto. Jeśli nie widzisz swojego panelu wiedzy w Mapach Google lub w wynikach wyszukiwania, to znak, że prawdopodobnie jesteś zawieszony.

Zawieszenie twarde oznacza, że Google zdecydowało, że Twoja firma nie kwalifikuje się do wpisu w GMB. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy stosujesz taktyki spamerskie lub łamiesz wytyczne Google My Business.

Innym częstym powodem zawieszenia wpisu GMB jest używanie adresu URL, który przekierowuje na inną domenę. To nie jest dobra taktyka, ponieważ może spowodować spadek w rankingu.

Jeśli zostałeś zawieszony, możesz złożyć wniosek o przywrócenie wpisu na stronie pomocy GMB. Pamiętaj, że odpowiedź Google może zająć do trzech dni.

2. Sprawdź w Bing

Bing to wyszukiwarka stworzona i obsługiwana przez Microsoft. Została wprowadzona przez Steve’a Ballmera w 2009 roku.

Choć Google ma większy udział w rynku niż Bing, Bing ma jeszcze duże możliwości rozwoju, ponieważ jest bardziej atrakcyjny dla osób starszych i tych, które nie znają się na komputerach. Ponadto ma szerszy zakres funkcji, które są pomocne dla użytkowników.

Na przykład oferuje wizualne wyniki wyszukiwania, które są bardziej pomocne niż Google. Pozwala też użytkownikom filtrować wyniki według specjalistycznych umiejętności, takich jak robienie zakupów, rozpoznawanie gwiazd czy zwiedzanie zabytków.

Bing szanuje wolność słowa, ale ma też zasady dotyczące bezpieczeństwa i prywatności. Na żądanie Bing usuwa treści, które mogą być szkodliwe dla użytkowników lub prowadzić ich do nieodpowiednich, obraźliwych lub potencjalnie nielegalnych wyników.

3. Sprawdź na Yahoo

Jeśli zastanawiasz się, czy dana firma jest zawieszona, powinieneś najpierw spróbować skontaktować się z nią bezpośrednio. Dzięki temu uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania i pomożesz rozwiązać ewentualne problemy.

To dobry sposób na upewnienie się, że masz do czynienia z prawdziwą firmą, a nie z jakimś podejrzanym przedsiębiorstwem próbującym wykraść Twoje dane osobowe. Możesz też użyć GlockApps do przeprowadzenia testu dostarczalności wiadomości e-mail, aby sprawdzić, czy Yahoo blokuje twoje wiadomości.

Jednym z najczęstszych sposobów, w jaki spamerzy mogą atakować użytkowników Yahoo, jest użycie skompromitowanego konta e-mail. Aby temu zapobiec, Yahoo stosuje wiele systemów filtrowania poczty, które zapewniają, że tylko wysokiej jakości wiadomości trafiają do odbiorców. Filtry te obejmują działającą w czasie rzeczywistym czarną listę adresów IP, które zostały uznane za spamerów.

4. Sprawdź na Facebooku

Facebook jest jednym z najpopularniejszych na świecie serwisów społecznościowych, a także świetnym sposobem na promowanie swojej firmy. Jest jednak kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, korzystając z tej platformy.

Po pierwsze, upewnij się, że Twoja strona biznesowa nie narusza żadnych wytycznych społeczności. Może to oznaczać umieszczanie treści nielegalnych, niemoralnych lub niebezpiecznych.

Po drugie, unikaj ponownego umieszczania tych samych treści. To może być duży błąd, który wpędzi Cię w kłopoty.

Po trzecie, zawsze pamiętaj, że Facebook ma prawo zbanować Cię z serwisu, jeśli uzna, że Twoje posty są niezgodne z jego polityką.

Jeśli zostałeś zbanowany, możesz skorzystać z Centrum Pomocy Facebooka, aby odwołać się od decyzji. Proces ten może trochę potrwać, ale jest tego wart. W najlepszym wypadku Facebook przywróci Ci konto. W ten sposób będziesz mógł dalej pracować nad swoim biznesem i uniknąć zbanowania w przyszłości.

Oceń artykuł: Jak sprawdzić, czy firma jest zawieszona?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5