Jak sprawdzić, czy są pchły w domu?

Pchły to małe szkodniki, które mogą zaatakować Twój dom i zwierzęta domowe. Mogą powodować swędzenie, podrażnienie skóry, a nawet reakcje alergiczne.

Możesz łatwo sprawdzić, czy w Twoim domu są pchły, chodząc po dywanach i meblach przez dziesięć minut w białych bawełnianych skarpetkach.

Sprawdź swoje zwierzęta

Jednym z najłatwiejszych sposobów sprawdzenia, czy w Twoim domu są pchły, jest przyjrzenie się swoim zwierzętom. Psy i koty mogą pokazać ci oznaki infestacji pcheł poprzez swoje swędzące zachowanie.

Jeśli twoje zwierzę nadmiernie się drapie, szczególnie po nogach i kostkach, może to wskazywać na problem z pchłami. Zwykle zwierzęta drapią się, kiedy je coś swędzi, ale należy pamiętać, że nadmierne swędzenie jest oznaką problemu i powinno być natychmiast zbadane.

Innym wskaźnikiem problemu z pchłami jest utrata włosów u Twojego zwierzęcia. Nazywa się to łysieniem i jest oznaką poważnej, długotrwałej infestacji pcheł.

Możesz również sprawdzić dywany i legowiska pod kątem odchodów pcheł i skupisk jaj. Kupa pchły zazwyczaj wygląda na czarno-brązowo-białą i często znajduje się w miejscach, w których śpią psy i koty.

Sprawdź swoją pościel

Jeśli masz infestację pcheł, pierwszym miejscem, w którym należy szukać jest pościel. Te stworzenia uwielbiają się ukrywać i zagrzebywać w pościeli, poduszkach i kołdrach w nocy.

Możesz zauważyć kilka plam na pościeli, które wyglądają ciemno i jakby były tam od jakiegoś czasu. Te ślady to często plamy krwi lub odchodów pcheł.

Innym częstym wskaźnikiem obecności pluskiew jest wylinka, jaja lub zapach stęchlizny. Te znaki są czasami trudne do zauważenia, ponieważ są tak małe i delikatne, ale powinny dać Ci wskazówkę, że coś ukrywa się pod Twoją pościelą.

Powinieneś zawsze prać pościel w gorącej wodzie. Pomoże to usunąć bakterie, alergeny i roztocza.

Sprawdź dywany i meble

Pleśnie lubią ciepło i wilgoć, więc jeśli twój zwierzak przyniósł je do domu, prawdopodobnie będą się kręcić na dywanach. Mogą również znaleźć przytulne miejsce w pościeli dla zwierząt, tapicerce i innych miejscach w domu, gdzie mogą się ukryć i złożyć jaja.

Wykrywanie pcheł w domu wymaga dokładnej inspekcji. Szukaj śladów ugryzień pcheł na swoich zwierzętach, w pościeli dla zwierząt lub na dywanach o wysokim runie.

Jeśli Twoje zwierzęta drapią się po sierści i tracą włosy, może to być oznaką infestacji pcheł. Mogą one również objawiać się jako czerwone, spuchnięte guzki na skórze.

Możesz również sprawdzić, czy w domu nie ma pcheł, zakładając białe skarpetki i chodząc po dywanach przez około dziesięć minut. Jeśli pchły są obecne, podskoczą, żeby się przejechać.

Sprawdź swój dom

Jeśli zauważysz pchły w swoim domu, ważne jest, żeby działać szybko, zanim problem się nasili. Szkodniki mogą zaatakować Twój dywan, chodniki i meble.

Pchły to małe, bezskrzydłe owady z rzędu Siphonaptera, które do przeżycia potrzebują krwi. Gryzą i żywią się swoim żywicielem, powodując swędzenie, drapanie i wysypkę u ludzi i zwierząt domowych.

Mogą też roznosić choroby, które mogą być szkodliwe zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.

Aby dowiedzieć się, czy w Twoim domu są pchły, zacznij od sprawdzenia futra i posłania Twojego zwierzęcia. Poszukaj czarnych/białych/brązowych kopców, które mogą wskazywać na infestację.

Następnie poszukaj bezpańskich przedmiotów, które mogą zawierać pchły. Należą do nich porzucone ubrania, zabawki, buty i inne.

Oceń artykuł: Jak sprawdzić, czy są pchły w domu?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5