Kia sorento 2.5 Crdi co to za silnik?

Kia Sorento 2021 jest całkowicie nowa w roku modelowym 2021. To solidny rywal w bardzo konkurencyjnym segmencie trzyrzędowych SUV-ów średniej wielkości.

Ma nową linię jednostek napędowych i całkowicie nową platformę samochodową, które są zarówno sztywniejsze, jak i lżejsze niż poprzednia generacja. Rezultatem jest lepsze prowadzenie i większa oszczędność paliwa.

Silnik

Kia sorento 2.5 Crdi jest wyposażona w silnik Diesla o pojemności 2497 cm3, który wytwarza 170 KM. Silnik ten jest połączony z manualną skrzynią biegów.

Sorento jest bardzo popularnym samochodem. Jest doskonałym samochodem dla rodzin i stanowi wartościowy rodzinny SUV.

Jest dostępny w różnych poziomach wykończenia i oferuje imponującą ilość wyposażenia. Już podstawowe modele XE mają aluminiowe koła, bagażnik dachowy, klimatyzację i elektrycznie sterowane szyby, a modele XS dodatkowo skórzaną tapicerkę i stały napęd na cztery koła.

To duży samochód z dużą ilością miejsca i jest dostępny w wersji benzynowej lub wysokoprężnej. 2,5-litrowy diesel jest najbardziej popularną opcją, ponieważ zapewnia dużą oszczędność paliwa, komfortową jazdę i dużą moc.

Składnia biegów

Kia sorento 2,5 Crdi to model SUV-a z 2002 roku, który ma 5-biegową skrzynię manualną. Ma moc 103 KW i osiąga maksymalną prędkość 170 km/h.

Silnik w Kia sorento 2.5 Crdi ma pojemność 2497 cm3 i posiada 4 cylindry w układzie rzędowym z 4 zaworami na cylinder. Jest to silnik wysokoprężny z bezpośrednim wtryskiem i turbosprężarką, który zużywa 9,9 l/100 km w mieście i 7,6 l/100 km na autostradzie.

Kia sorento 2.5 Crdi jest dostępna w dwóch poziomach wyposażenia, w pakiecie podstawowym i w wersji LX, która posiada felgi aluminiowe, listwy progowe, światła przeciwmgielne i kierownicę obszytą skórą. Ma również standardowy napęd na cztery koła z niskim zakresem przełożeń.

Zużycie paliwa

Kia sorento 2.5 Crdi jest wyposażona w czterocylindrowy silnik wysokoprężny, który generuje moc 140 KM. Silnik ten ma pojemność skokową 2497 cm3 i jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów.

Silnik 2.5 Crdi przyspiesza do prędkości 100 kilometrów na godzinę w 14,6 sekundy i może rozwinąć prędkość maksymalną 170 km/h. Zużycie paliwa szacowane jest na 6,7 lt/100km w mieście i 7,7 lt/100km na autostradzie.

W porównaniu z innymi podobnymi modelami Kia sorento 2.5 Crdi ma dobre osiągi i wysoki poziom wydajności. Silnik jest wyposażony w system Continuously Variable Valve Timing, który umożliwia automatyczne wyłączenie silnika na biegu jałowym, a także w system Gasoline Direct Injection, który pomaga oszczędzać paliwo.

Sorento 2.5 Crdi to świetny samochód dla każdego, kto potrzebuje pojazdu, który wytrzyma trudne warunki, a jednocześnie będzie wydajny i niezawodny. Jego osiągi są poparte oszczędnością paliwa, co czyni go fantastycznym wyborem dla kierowców w Avon i Indianapolis.

Bezpieczeństwo

Kia sorento 2.5 Crdi posiada pięciogwiazdkową ocenę bezpieczeństwa ANCAP, a model ten jest wyposażony w szereg aktywnych funkcji bezpieczeństwa. Obejmują one adaptacyjny tempomat, automatyczne hamowanie awaryjne, system zapobiegający kolizjom z przodu oraz system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

Sorento jest ciężkim samochodem, ale układ kierowniczy jest lekki przy niskich prędkościach i łatwo nim manewrować na wąskich miejskich ulicach. Ponadto, kwadratowa maska ułatwia parkowanie, a wysokie szyby zapewniają dobrą widoczność we wszystkich kierunkach.

Kia sorento 2.5 Crdi to niezawodny samochód, objęty bardzo długą gwarancją. Jest to świetny wybór dla rodzin, które chcą kupić samochód rodzinny. Jego silnik oferuje doskonałą moc i moment obrotowy, co sprawia, że jest to bardzo wygodny samochód do jazdy, a jego zużycie paliwa jest również bardzo niskie.

Oceń artykuł: Kia sorento 2.5 Crdi co to za silnik?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5