Rozpoczęła się kampania społeczna #zaginioneNIEzapomniane, mająca na celu przypomnienie o dzieciach, które zaginęły wiele lat temu. Inicjatywa organizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego podejmuje ważny temat zaginięcia dzieci i przedstawia emocjonalne historie rodzin, które na co dzień zmagają się z niepewnością. Głównym celem jest przywrócenie pamięci o zaginionych najmłodszych oraz zachęcenie do zgłaszania wszelkich informacji, które mogą pomóc w ich odnalezieniu.
W dniach od 12 do 25 maja organizatorzy, w tym polska Policja oraz Fundacja ITAKA, będą prowadzić działania informacyjne i edukacyjne. W ramach kampanii przypominane będą nie tylko historie zaginionych dzieci, ale także kwestie związane z bezpieczeństwem najmłodszych oraz jak właściwie postępować w przypadku zaginięcia. Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, przypadający na 25 maja, będzie szczególnym dniem, w którym w całym kraju budynki instytucji publicznych zostaną podświetlone na niebiesko, symbolizując chęć wsparcia i pamięci o zaginionych.
W publikacji kampanii przypomniane zostaną konkretne historie pięciorga dzieci, które zaginęły w przeszłości. Ich przypomnienie ma na celu zaangażowanie opinii publicznej oraz zachęcenie potencjalnych świadków do udostępnienia informacji, które mogą okazać się kluczowe w sprawach zaginięć. Kampania ma także na celu edukację społeczeństwa o zagrożeniach i możliwościach, jakie niosą ze sobą nowoczesne metody poszukiwań, takie jak analiza danych czy system Child Alert. Oczekiwane jest, że mieszkańcy miast w Polsce włączą się w działania, odwiedzając media społecznościowe oraz uczestnicząc w różnorodnych wydarzeniach z okazji kampanii.
Źródło: Policja Otwock
Oceń: Kampania #zaginioneNIEzapomniane: Pamięć i wsparcie dla rodzin zaginionych dzieci
Zobacz Także