W ostatnim czasie odbył się cykl szkoleń dotyczących etyki zawodowej i dyscypliny służbowej, które zorganizowano z myślą o policjantach pracujących w kontekście wydarzeń nadzwyczajnych. W projekcie wzięło udział ponad 300 przełożonych z komend rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego. Szkolenia miały na celu podniesienie profesjonalizmu oraz budowanie pozytywnego wizerunku Policji w społeczeństwie.
Przedstawicielki Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka Komendy Stołecznej Policji, w tym mł. insp. Agata Malinowska oraz podinsp. Iwona Golenia, prowadziły sesje mające na celu omówienie zagadnień związanych z etyką zawodową, odpowiedzialnością dyscyplinarną i wystąpieniami w sytuacjach kryzysowych. Tematyka szkoleń zwracała uwagę na znaczenie ról przełożonych w kształtowaniu postaw etycznych wśród podwładnych oraz budowanie kultury organizacyjnej opartej na wzajemnym szacunku.
Celem przeprowadzonych szkoleń było nie tylko aktualizowanie wiedzy, ale także doskonalenie umiejętności podejmowania właściwych decyzji w sytuacjach wymagających szczególnej odpowiedzialności. Działania te wpisują się w koncepcję ciągłego doskonalenia zawodowego policjantów oraz wzmacniania zaufania społecznego do Policji, co jest kluczowe dla prawidłowego wykonywania służby i ochrony praw obywateli.
Źródło: Policja Otwock
Oceń: Szkolenia z zakresu etyki zawodowej policjantów w Józefowie
Zobacz Także


