Opel zafira B – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Opel zafira B – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Jeśli szukasz niezawodnego siedmiomiejscowego samochodu, który nie będzie się często psuł, to warto sprawdzić Opla Zafirę B. Jest wystarczająco duży, aby przewieźć dzieci i narzędzia, a przy tym nie kosztuje fortuny.

Jego platforma GM Delta jest używana również przez takie marki jak Saturn, Pontiac i Chevrolet, więc jest zbudowany tak, aby przetrwać.

Komfort

Opel Zafira B to samochód rodzinny, który oferuje mnóstwo komfortowych rozwiązań. Ma przestronne wnętrze z wygodnymi siedzeniami i pojemnym bagażnikiem.

Z łatwością pomieści siedmiu pasażerów, a na siedzeniach w piątym rzędzie może zmieścić do 700 litrów bagażu. Tylne siedzenia można również złożyć, aby przekształcić samochód w minivana.

To sprawia, że jest to idealny pojazd dla rodzin, które potrzebują przewieźć więcej niż tylko swoich pasażerów. Ponadto Opel zafira B posiada wiele elementów bezpieczeństwa, które pomogą Ci uniknąć wypadków.

Jednym z najważniejszych jest fotel skoncentrowany na kierowcy. Obejmuje on czterostopniową regulację odcinka lędźwiowego kręgosłupa, regulowane poduszki boczne i poduszki powietrzne.

Przestrzeń

Opel zafira B nie dorównuje takim rywalom jak Ford Galaxy i Seat Alhambra, ale jest bardzo dobrym wyborem dla tych, którzy szukają samochodu MPV z przestronnym wnętrzem. Przy pięciu z siedmiu foteli oferuje 620 litrów przestrzeni, a nawet gdy wszystkie siedem foteli jest używanych, pozostaje jeszcze 140 litrów.

Elastyczność systemu siedzeń Flex7 oznacza, że możesz z łatwością zmieniać ilość miejsca przeznaczonego dla pasażerów i ich bagażu. Na przykład, dwa ostatnie fotele można schować w podłodze bagażnika, dzięki czemu bagażnik ma 710 litrów, gdy wszystkie siedem foteli znajduje się na swoim miejscu, lub dodatkowe 1860 litrów, gdy fotele są złożone. Schowki są szczególnie przydatne podczas dłuższych podróży, ponieważ drugi i trzeci rząd siedzeń można złożyć, aby odsłonić ogromną przestrzeń bagażową, w której zmieści się nawet siedem walizek.

Bezpieczeństwo

Nowy Opel zafira B został zaprojektowany jako bezpieczny samochód rodzinny. W testach bezpieczeństwa Euro NCAP uzyskał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. Posiada pełen zestaw poduszek powietrznych i kontrolę trakcji, a także zabezpieczenie przed dziećmi i przednim uderzeniem bocznym.

Jest również wyposażony w zwijaną osłonę przestrzeni bagażowej, którą można złożyć bez konieczności wyjmowania siedzeń. Posiada punkty mocowania ISOFIX dla dwóch fotelików dziecięcych, a po wyjęciu tylnych siedzeń może pomieścić siedmiu pasażerów.

Mimo że jest to bardzo nowy samochód, sprawia wrażenie bardzo dobrze zbudowanego i jest pojazdem dobrej jakości. To świetny przykład tego, jak Opel wykorzystuje platformę Astry, aby obniżyć koszty i stworzyć samochód o przyzwoitej jakości.

Wartość

Zafira B to świetna propozycja dla osób szukających taniego i niezawodnego samochodu siedmiomiejscowego. Jest jednak kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie używanego samochodu.

Samochód ten jest podatny na usterki elektryczne, dlatego przed zakupem modelu z drugiej ręki koniecznie sprawdź, czy nie ma problemów z instalacją elektryczną. Może to dotyczyć centralnego zamka, świateł wewnętrznych, a nawet wycieraczek.

Jeśli skusisz się na zakup Zafiry B z przyczepą lub samochodem kempingowym, musisz sprawdzić hak holowniczy. Często trudno je sprawdzić wizualnie, dlatego ważne jest, abyś zrobił to przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Obecnie Zafira jest dostępna z gamą silników, w tym benzynowym o pojemności 1,4 litra i dwoma dieslami, z których wszystkie mają ręczną lub automatyczną skrzynię biegów. 1,6-litrowy diesel ma moc 138 KM, a 2,0-litrowa jednostka rozwija moc 240 KM.

Oceń artykuł: Opel zafira B – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5