/ / Policyjny dron w akcji

Policyjny dron w akcji

Otwoccy policjanci z drogówki dzięki wykorzystaniu nowoczesnego drona, mogą obserwować zachowania kierowców i pieszych w powiecie otwockim nie tylko z drogi, ale również z góry.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego otwockiej komendy wykorzystują różnego rodzaju sprzęt, aby dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od niedawna ich wyposażenie zostało wzbogacone o bezzałogowy statek powietrzny Policji, czyli dron, który wspomaga ich podczas działań.

Dron jest wykorzystywany na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także do rejestracji wykroczeń popełnianych przez kierujących. Sprzęt ten przede wszystkim pozwala mundurowym monitorować odcinki dróg w miejscach, gdzie trudno wykorzystać radiowóz.  Dzięki niemu nawet z nieba policjanci mogą ujawniać wszelkie wykroczenia i niebezpieczne zachowania na drogach. To urządzenie jest wyposażone w kamery, które rejestrują popełniane przez kierujących wykroczenia, co pozwala skuteczniej walczyć z osobami, które swoim zachowaniem stwarzają realne zagrożenie na drodze. Informacje o sprawcy takiego wykroczenia następnie przekazywane są drogą radiową do patrolu oddalonego o kilkaset metrów, który zatrzymuje i wyciąga konsekwencje od lekceważącego przepisy prawa kierowcy.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

źródło: KPP w Otwocku

Udostępnij

Przeczytaj także