W Józefowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami PKP PLK w sprawie inwestycji związanej z budową trzeciego i czwartego toru na trasie Wawer – Otwock. Modernizacja linii kolejowej nr 7, która ma istotne znaczenie dla mieszkańców, obejmie również budowę nowych przejść i wiaduktów. Te zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu podróży, a także zniwelowanie dotychczasowych utrudnień transportowych.
Podczas rozmów podjęto istotne kwestie dotyczące zakresu nadchodzących prac budowlanych. W planach jest zbudowanie w Józefowie między innymi wiaduktów dla samochodów oraz ciągów pieszo-rowerowych, co ma znaczenie dla usprawnienia komunikacji w tej części miasta. Oprócz tego przewidziano budowę podziemnych przejść dla pieszych w okolicach ważnych przystanków kolejowych, co z pewnością wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców i podróżnych.
Inwestycja przewiduje także wprowadzenie ekranów akustycznych, które mają za zadanie zminimalizować hałas związany z przejeżdżającymi pociągami. Oczekiwane są również zmiany w organizacji ruchu drogowego, które będą ogłaszane z wyprzedzeniem, by mieszkańcy mieli czas na dostosowanie się do nowych warunków. Cały proces budowlany ma trwać 34 miesiące, a wykonawca będzie miał obowiązek zapewnienia stałego dostępu do posesji dla mieszkańców w trakcie realizacji inwestycji.
Jednym z aspektów, które mogą budzić obawy mieszkańców, są planowane zmiany dotyczące parkingów „P+R” przy przystankach kolejowych, które mogą być zlikwidowane na czas budowy. Miasto równocześnie zapowiada działania mające na celu zapewnienie nowych miejsc postojowych w pobliżu przystanków, jednak ich realizacja będzie możliwa dopiero po zakończeniu inwestycji PKP PLK. Mieszkańcy będą na bieżąco informowani o wszelkich postępach związanych z budową oraz zmianami w organizacji ruchu.
Źródło: Urząd Miasta Józefów
Oceń: Rozpoczęcie inwestycji kolejowej w Józefowie – nowe przejścia i wiadukty
Zobacz Także