Zatrzymana za handel narkotykami

Otwoccy kryminalni zatrzymali 38-latkę, która zaopatrywała w narkotyki nieletnich na terenie Józefowa. Kobieta w prokuraturze usłyszała zarzuty, a następnie stanęła przed obliczem sądu, który zastosował wobec niej trzymiesięczny areszt. Grozi jej od 3 do 10 lat więzienia.

Otwoccy kryminalni po uzyskaniu informacji wskazujących na handel narkotykami wśród nieletnich, zawsze podejmują niezwłocznie czynności, by jak najszybciej ustalić dilera. Funkcjonariusze mają świadomość, że dla dobra przyszłości najmłodszych bardzo ważne jest wczesne i skuteczne wykrywanie zagrożeń związanych z przestępczością narkotykową.

Od kilku tygodni kryminalni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku prowadzili ustalenia wobec 38-latki zamieszkałej na terenie powiatu otwockiego. Ze zdobytych przez nich informacji wynikało, że kobieta w Józefowie sprzedaje narkotyki nieletnim.

W ubiegły wtorek policjanci udali się do miejsca zamieszkania 38-latki. Tam zabezpieczyli narkotyk MDMA, który znaleźli w trakcie przeszukania pomieszczeń. Kobieta została przez funkcjonariuszy zatrzymana i przewieziona do komendy.

Na podstawie zebranych dowodów prokurator ogłosił 38-latce zarzuty posiadania oraz udzielania i ułatwiania użycia narkotyków małoletnim. Następnie policjanci doprowadzili kobietę do sądu, który przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec niej tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

38-latce grozi od 3 do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło i fot.: KPP Otwock/policja.pl

Udostępnij